Дім демократії приєднується до української експертної спільноти, засуджуючи 12-кроковий “Мюнхенський мирний план”

Дім демократії ретельно вивчає будь-які пропозиції, які мають на меті принести мир в Україну та відновити суверенітет України в частині Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Демократичний дім висловлює подяку всім українським та іноземним спеціалістам, які щодня наполегливо працюють над тим, щоб врятувати українських громадян від жахів війни та Російської окупації.

Однак мирний план «Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні» виглядає далеко не надійним рішенням для припинення шестирічного конфлікту між Україною та Росією. Підготовлений з помітним внеском Російської ради з міжнародних справ, це нагадує спробу пропагувати проросійські розповіді про Україну, легітимізуючи їх підписами західних політиків та експертів, які є поважними фахівцями, але виглядають незнайомими з українськими питаннями.

12-кроковий мирний план зосереджений на вирішенні конфлікту на Донбасі, але він не стосується основної причини конфлікту – агресії Росії проти України. Крім того, він не пропонує відновити суверенітет України над Кримським півостровом і повністю ігнорує страждання багатьох етнічних українців та кримських татар під російської окупації. Натомість він пропонує обговорити українську ідентичність із сусідніми країнами, включаючи Росію, яка є державою-агресором, хоча питання мови, історії та національної пам’яті переважно належать до внутрішніх справ суверенної держави.

Дім демократії із задоволенням відзначає, що українське громадянське суспільство та політична еліта продемонстрували цілісну позицію, що зближення ЄС та Росії є неприйнятним за рахунок суверенітету, територіальної цілісності України та норм міжнародного права.

Дім демократії дотримується позиції державності з питань зовнішньої політики та національної безпеки, вважаючи, що санкції проти Росії не можуть бути скасовані, поки не буде відновлено суверенітет України над Донбасом та Кримом.